Kriptoda toparlanma

, İran ve İsrail arasındaki gerilimin etkisi ile hızlı düşüş kaydederek 59 bin 500 dolara kadar geriledi. Ancak, kripto para piyasası hafta sonu gerçekleşen sert düşüşten sonra Hong Kong’dan gelen spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonları (ETF) onayı haberi ile haftaya güçlü başladı. Buna göre, dün söz konusu ETF’lerin onaylanmasıyla Bitcoin 66 bin doları aştı. Dünyanın en büyük kripto parasındaki günlük yükseliş yüzde 3’ü aştı.

Ethereum ise, Ortadoğu’daki gelişmelerin etkisiyle 3 bin 515 dolarlık seviyeyi hızla aşağı yönlü kırarak 2 bin 824 dolara kadar geriledi. Ancak Hong Kong’da ETF’lerin onaylanması haberleri ile birlikte 3 bin 200 doların üzerine çıktı. Olumsuz haberlerle birlikte fiyatı hızla 117 dolara gerileyen Solana ise, 143 dolarlık direnç bölgesini tekrar kazanmasının ardından fiyatı 150 doların üzerine yükseldi.

ALTCOINLERDE BÜYÜK KAYIP

Altcoinler daha da büyük kayıplar yaşadı. CoinTR Araştırma Departmanı’nın analizine göre, SOL, XRP, BNB, DOGE, SHIB, AVAX gibi birçok altcoin çift haneli düşüşler gösterdi. Toplam kripto para piyasası değeri bir günde yaklaşık 200 milyar ve cuma sabahından bu yana 400 milyar dolar azaldı. CoinTR’nin Hürriyet’e ilettiği bilgi notunda, şu değerlendirmelere yer verildi: “Bitcoin’in kaybettiği değeri tamamen geri kazanabilmesi için bu seviyelerde istikrar sağlaması ve 69 bin 96 dolarlık bir sonraki direnç seviyesini aşması gerek. Bu seviyeyi geçmesi durumunda 71 bin 500 dolara kadar yükselebilir. 65 bin 500 dolar seviyesinde istikrar sağlanamazsa Bitcoin’in 61 bin 500 dolara geri çekilmesi muhtemel. Eğer bu destek seviyesinde de tutunamazsa fiyat 58 bin 836 dolara kadar düşebilir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x