Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan’dan transfer müjdesi: Anlaştığımız oyuncular var

Trabzonspor’da Başkan Ertuğrul Doğan ve teknik direktör Abdullah Avcı, düzenlenen basın toplantısında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan şöyle konuştu: 1 yıl, 1 aydır başkanım. Ödenen para bu süreçte 140 milyon Euro’yu buldu. Buna rağmen borcumuz 4 milyar seviyesinde. Ya bunlar ödenemeseydi ne olacaktı? Trabzonspor camiasının bunlara hazır olması lazım. Ekonomik sorunlardan bir şekilde çıkmamız lazım. Zamana, desteğe iyi ihtiyacımız var. Benim maddi desteğe ihtiyacım yok, Trabzonspor camiası manevi destek vermeli. Tabii ki transfer konuşacağız. Bu bir şov oyunu. Ben bu borcu kapatmaya talibim. Ben bu borcu kapatabilirsem çocuklarıma büyük bir gururla ‘başka bir şey başardım’ diyebilirim.

‘ANLAŞTIĞIMIZ OYUNCULAR VAR’

Anlaştığımız oyuncular var. Taraftarlarımıza şampiyonluk sevincini tekrar yaşatmak istiyoruz. Trabzonspor camiası bir arada olduğu müddetçe aşamayacağı hiçbir engel yok. Trabzonspor, şampiyonlukları gelenek haline getirmek istiyorsa her zaman bir arada olmak zorunda. Hocamızla olan birlikteliğimiz gibi camiamız bir olmalı. Eski yöneticileriyle, başkanlarıyla bir olmak zorunda. Ancak, bu şekilde şampiyonlukları gelenek haline getirebiliriz. Trabzonspor camiasının boğaza bayrak asmayı sürekli hale getirmesi lazım. Bunun için de birlikte olması lazım.

‘ONUACHU’YU BONSERVİSİYLE ALMAMIZ MÜMKÜN DEĞİL’

Paul Onuachu’nun kulübüyle görüşüyoruz. Bonservisli satmak istiyorlar. Çok ciddi maliyetle aldıkları bir oyuncu. Trabzonspor’un da şu an öyle bir maliyete girmesi mümkün değil. Kiralama formülü üzerinde anlaşabilirsek tekrar konuyu değerlendiririz

‘OYUN FELSEFESİ OTURUYOR’

Teknik direktör Avcı’nın açıklamaları ise şöyle: “Yoğun maçlara hazırlanırken, bir yandan yoğun bir şekilde transfer çalışmaları yapıyoruz. Whatsapp’tan, facetime’dan görüntülü görüşmeler yapıyoruz. Amacımız Trabzonspor’u anlatmak. Avrupa’daki herkes Trabzonspor’u çok iyi biliyor. Hedeflerimizi, organizasyonumuzu anlatıyoruz. Çok net geri bildirimler alıyoruz. Tecrübeli, genç, yatırım transferler olacak. Oyun felsefesi oturuyor. Daha hızlı ve agresif takım oluşturmaya çalışıyoruz.

‘BEN TEKNİK TARAFIYLA İLGİLENİYORUM’

Başkanım, biz aslında 3 seneyi bitirdik. Finansal durumla başkan ilgileniyor. Ben de teknik tarafıyla ilgileniyorum. Trabzonspor’un sürdürülebilir başarılı olması lazım finansal ve teknik olarak bir dünya markası olabilir nitelikte. Bu coğrafyaya doğru yatırımlar yapılması gerekiyor. Biz 2.5 senedir akademisiyle, yukarısıyla çalışmalar yapıyoruz. Trabzonspor her zaman yarışmak durumundadır. Bunu yapmak için teknik ve finansal olarak yoğun bir çaba içerisindeyiz. Başkanın bana koşulsuz desteği, yarattığı ortam Trabzonspor için daha fazla yaratmayı sağlıyor.”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x